Poisťovňa sa chystá bojovať s chorobami analýzou DNA

Publikované 10.10.2018 Aktualita | Finančný mix

Poisťovňa sa chystá bojovať s chorobami analýzou DNA

Allianz – SP poskytne klientom individuálny plán zlepšenia ich zdravia a života na základe analýzy ich DNA. Klient dostane odporúčanie, koľko vitamínov a minerálov potrebuje jeho telo, aký šport je pre neho najvhodnejší, aké sú jeho metabolické reakcie či ako si udrží ideálnu hmotnosť. Genetickú analýzu vykonávajú odborníci na genetiku priamo pre klienta, poisťovňa nemá k jej výsledkom prístup.

Každý človek má špecifickú genetickú podobu, a teda aj rôzne výživové potreby. Napríklad ľuďom s nepriaznivým genetickým základom sa môže vitamín D vstrebávať až o 50 % horšie. Poisťovňa Allianz – SP vychádza z predpokladu, že ak človek pozná svoje genetické predispozície, lepšie rozumie svojmu telu a dokáže zvýšiť kvalitu svojho života zlepšením stravovacích návykov, diétou či pohybom. Preto v spolupráci so slovinskou spoločnosťou GenEplanet svojim klientom prináša novinku na poistnom trhu – genetickú analýzu NutriFit program.

Cieľom programu NutriFit je prispieť k ešte lepšej starostlivosti o klientov a pomáhať im predchádzať poistným udalostiam. Program predstavuje plán pre výživu a životný štýl individuálne nastavený na základe genetickej analýzy jednotlivca. Ľudia, ktorí poznajú svoje genetické predispozície dokážu cielenými zmenami svojej životosprávy znížiť potenciálne zdravotné riziká a predchádzať závažným civilizačným ochoreniam.

Genetickú analýzu vykonáva slovinská spoločnosť GenEplanet analýzou vzorky z ústnej sliznice. Celý proces je veľmi jednoduchý a bezpečný. Klient dostane špeciálny balíček s individuálnym čiarovým kódom. V balíčku nájde nádobku na odovzdanie vzorky a návod na jej odobratie. Vzorku odošle predplatenou službou do laboratória. Analýza sa vykonáva v Ljubljane v Slovinsku. Celý proces prebieha v súlade so štandardmi a požiadavkami EÚ a v súlade s normami upravujúcimi ochranu osobných údajov. NutriFit program získajú všetci klienti Allianz – SP, ktorí si od 1. júla 2018 v rámci životného poistenia Šťastný Život, Flexi Život alebo investičných životných produktov uzatvoria poistenie kritických chorôb a splnia stanovené podmienky.

NÁŠ TIP: 

Založte bezplatný účet v mBank a to priamo online z pohodlia domova. Založenie a vedenie účtu mKonto je zdarma a k dispozícii k nemu máte aj praktickú aplikáciu do mobilného telefónu.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.