Pohotovosť skončí, od Vianoc už nebude poskytovať pôžičky

Publikované 24.10.2016 Aktualita | Pôžičky

Pohotovosť skončí, od Vianoc už nebude poskytovať pôžičky

Rok 2016 sa nesie v znamení ukončenia alebo obmedzenia činnosti viacerých nebankových poskytovateľov pôžičiek a úverov. Ako jedna z prvých známejších nebankoviek skončila na úvod roka spoločnosť Provident. Ku koncu roka ukončí svoju činnosť nemenej známa nebanková spoločnosť Pohotovosť, ktorá už viac ako 15 rokov poskytovala rýchle nebankové pôžičky, skončí od 23. decembra svoju činnosť.

Pohotovosť ako synonymum nebankových pôžičiek

Keď začala nebanková spoločnosť Pohotovosť poskytovať v roku 2001 pôžičky, bola to doslova revolúcia. V tej dobe boli banky extrémne prísne, úver ste mohli získať len za podmienok dostatočného príjmu a navyše s úrokmi, ktoré by boli dnes doslova šialené.

Do tohto prostredia prišla Pohotovosť, ktorá síce neponúkala lacné pôžičky, ale dostať sa k nim nebol problém takmer pre nikoho. To so sebou prinieslo aj niekoľko „negatív“ - požičať si mohli aj ľudia, čo mali neskôr problémy so splácaním a tak sa muselo pristúpiť k exekúciám a vymáhaniu dlhov.

To je samozrejme nepopulárne a aj preto sa stali nebankové spoločnosti terčom kritiky. Pohotovosť si to odniesla tiež, najmä v posledných rokoch.

Pôžičkárne aj cez internet

Spoločnosť sa snažila počas celej histórie svojej činnosti byť ku klientom čo možno najbližšie. Aj preto disponovala ako jedna z mála podobných nebankoviek sieťou tzv. Pôžičkární, čiže obchodných miest, kde ste si mohli úver vybaviť osobne. V posledných rokoch sa k tomu pridali aj modernejšie spôsoby, najmä vybavenie cez telefón alebo získanie online úverov.

Počas roka 2016, ktorý bol v znamení zmien a posilnenia ochrany najmenej bonitných klientov, však musela aj Pohotovosť pristúpiť k zmenám v podmienkach a ponuke úverov. To nakoniec vyústilo do jej rozhodnutia ukončiť poskytovanie nových pôžičiek od 23. 12. 2016.

Aké možnosti zostanú?

Od Vianoc tak už nezískate v Pohotovosti nový úver. Doterajšie záväzky však naďalej zostávajú v platnosti a dlžníci budú musieť celý svoj dlh riadne splatiť. Otázkou je, ako ďalej.

Ponuka nebankových úverov je o poznanie chudobnejšia ako pred rokom, no napriek tomu je ešte stále dostatok možností. Ak máte záujem, priamo u nás si môžete pozrieť nebankové pôžičky a nezáväzne požiadať o takú, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim predstavám.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.