Zozbierali sme 7 finančných novoročných predsavzatí. Ktoré z nich ste si dali vy?

Publikované 24.01.2018 Rada | Finančný mix

Zozbierali sme 7 finančných novoročných predsavzatí. Ktoré z nich ste si dali vy?

Zozbierali sme top 7 najlepších finančných pretsavzatí. Ľudia si ich dávajú pravidelne na začiatku roka, no najväčší problém je ich dodržať. My dnes túto tradíciu podporíme. Na pretsavzatie nie je nikdy neskoro!

1. Začnem pravidelne a so železnou pravidelnosťou sporiť

Každý o tom hovorí, ale nikto to naozaj nerobí. Dôvod, prečo si neodložiť peniaze už tento mesiac, ale začať až od toho ďalšieho, sa nájde vždy. Nový rok je teda ideálna príležitosť začať sporiť hneď od prvého mesiaca a dodržať to. Existuje mnoho sporiacich účtov, ktoré majú dokonca vyššie zhodnotenie ako termínované vklady, tak prečo to nevyužiť?

2. Zruším všetky kreditky a kontokorenty, ktoré mám

Úver na kreditnej karte aj na povolenom prečerpaní je mimoriadne zradný. Peniaze kedykoľvek k dispozícii a „smiešna“ mesačná splátka robia aj z tých najviac zodpovedných ľudí rozhadzovačné typy.

Dajte si záväzok, že hneď teraz vyrovnáte všetky svoje dlhy na kreditkách a kontokorentoch a okamžite zajtra ich zrušíte. Bez náhrady!

3. Skoncujem s kupovaním novín a zruším pevnú linku

Na prvý pohľad banalita, ale stále existuje veľa ľudí, ktorí robia veci duplicitne a ešte ich to aj stojí peniaze. Pevnú linku používajú už len firmy a počet mobilných telefónov je vyšší, ako počet dospelých obyvateľov.

Aj napriek tomu, že papierové noviny majú svoje čaro, ide jasný príklad utrácania peňazí za tú istú vec dvakrát. Nakoniec aj tak skončíte na internete a budete všetko čítať online!

4. Postupne obmedzím fajčenie, alkohol a sladkosti

Pri tomto predsavzatí zdôrazňujeme a podčiarkujeme slovíčko postupne. Radikálne rezy a zákazy síce vyzerajú na prvý pohľad veľmi dobre, ale náš organizmus na to nie je ani biologicky plne pripravený. Postupujte po častiach a uvidíte, že budete úspešnejší. Začnite napríklad obmedzením fajčenia, potom alkoholom a nakoniec aj sladkosťami.

TIP: Vedecké štúdie ukázali, že najdôležitejšie je odolať chuti na cigaretu, alkohol alebo sladké prvé 3 až 4 minúty, potom to už vydržíte!

5. Menej budem telefonovať, esemeskovať a tráviť menej času na sociálnych sieťach

Ak ste si mysleli, že vyššie uvedené predsavzatie sa vám bude napĺňať len veľmi ťažko, tak teraz ste zrejme zostali nemo pozerať s otvorenými očami na monitor. Áno, na „nekonečné“ telefonovanie a trávenie času písaním sme si zvykli veľmi rýchlo a o to ťažšie sa bude odvykať. Verte nám, ušetríte neuveriteľné množstvo času a aj peňazí, uvidíte!

6. Nebudem si kupovať balenú vodu

Spraviť niečo pre planétu, svoje zdravie a zároveň aj pre peňaženku? Presne o tom je toto predsavzatie. Balená voda, aj keď sa vám zdá akokoľvek lacná, je v skutočnosti najdrahšou pitnou vodou, akú ste si kedy vybrali.

Jeden meter kubický pitnej vody z vodovodného kohútika stojí skoro toľko isto, ako jedna fľaša balenej vody. Žiadna značka ani bublinkynavyše tento nepomer nikdy nevyvážia, nehovoriac o tom, že pitná voda z vodovodného kohútiku je najzdravšia spomedzi všetkých možností.

7. Budem riešiť nakupovanie aj financie online

Posledné predsavzatie sa vám bude plniť určite najlepšie. Dnes je možné nakupovať cez internet všetko, či už ide o bežné potraviny, domáce potreby, kozmetiku, elektroniku, hračky a podobne.

Nezabúdajte ale ani na financie. Poistenie, sporenie, úvery, hypotéky, bežné účty, to všetko dnes viete vyriešiť z pohodlia domova bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Dobrým príkladom je aj náš portál, kde nájdete všetky tieto finančné produkty pod jednou strechou a to vrátane nezávislého a prehľadného porovnania.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.