Najlacnejšia hypotéka? V troch bankách s úrokom aj pod 1 % ročne!

Publikované 20.04.2017 Prieskum | Hypotéky

Najlacnejšia hypotéka? V troch bankách s úrokom aj pod 1 % ročne!

Idete stavať alebo kupovať nehnuteľnosť a premýšľate, kde by ste získali najvýhodnejší úver? Tak vedzte, že až v 3 bankách ho môžete mať s úrokom menej ako 1 %.

Ak si myslíte, že najlacnejšia hypotéka musí byť len tá pre mladých so štátnym príspevkom, ste na omyle. Banky už viac ako rok zvádzajú súboj o klienta neustále klesajúcimi úrokmi a začiatkom tejto jari tri z nich prerazili dno magickej hranici 1 %. Samozrejme, takto výhodnú úrokovú sadzbu nezískate automaticky a musíte pre to niečo aj urobiť.

UniCredit Bank s 0,99 % p.a.

UniCredit Bank, ktorá doteraz ponúkala najvýhodnejší úrok na trhu, sa rozhodla od apríla ísť ešte nižšie. Ak si zvolíte jej Hypoúver Invest na bývanie, môžete pri 3 ročnej fixácii úroku získať úrok už 0,99 % ročne. Aby ste mohli získať takto výhodnú sadzbu, musíte aktívne využívať kreditnú kartu, posielať si na účet 1,5 násobok splátky a poistiť si schopnosť splácania hypotéky.

Pokiaľ by ste chceli dlhšiu dobu fixovania úroku, pri 5 ročnej lehote je úrok 1,19 %, pri 7 ročnom fixe 1,39 % a pri 10 ročnej fixácii 1,69 %. Hoci už zďaleka nejde o hranicu 1 %, stále ide o najlepšie podmienky na trhu.

Poštová banka a jej úver na bývanie s 0,725 % p.a.

Poštová banka ponúka úver Užitočné bývanie. Ide o klasický hypotekárny úver zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti. Požičať sa dá už od 10.000 € a na dobu až 30 rokov. Najnižší možný úrok začína pri hodnote 1,45 % ročne. Pýtate sa, ako je možné znížiť ho až o polovicu? Pomerne jednoducho a to so špeciálnym programom zvaným Úspora.

Stačí, ak vy alebo vaši známi majú v banke uložené peniaze na sporiacich účtoch. Pokiaľ „napojíte“ tieto účty na váš úver, môžete si znížiť úrok až na 50 % pôvodnej sadzby. Banka odráta z istiny vášho úveru takú sumu, aká sa nachádza na sporiacich účtoch. Takto je možné „napojiť“ na úver až 5 účtov, pričom môžete znížiť úrok až na 0,725 % ročne.

/data/common/multimedia/images/hypo.jpg

Najlacnejšia hypotéka na trhu? Skúste ju nájsť u nás

Nevyhovuje vám ani jedna z predstavených hypoték? Skúste nájsť inú výhodnú hypotéku na bývanie priamo pre vás s našou hypotekárnou kalkulačkou. Stačí si len zvoliť výšku zamýšľanej hypotéky, jej splatnosť a počkať na nezáväzné porovnanie všetkých možností cez internet.

Porovnať hypotéky

Vo Fio to môže byť aj s 0 % úrokom!

Fio hypotéka od Fio banky funguje tak, že s úverom je spojený len jeden účet zvaný Hyposporiace konto, kde musíte mať minimálne 2.000 €. Oproti predošlej ponuke je však veľká výhoda v tom, že ak budete mať na tomto konte uloženú sumu vo výške vašej hypotéky, neplatíte žiaden úrok! Podobne ako pri Poštovej banke, aj na Hyposporiacom konte sú vaše prostriedky stále k dispozícii, čiže ich môžete ľubovoľne používať. O nič neprídete, ale naopak, môžete veľa získať.

Čo sa týka parametrov hypotéky, tak sa jedná o bežný úver na bývanie vo výške od 10.000 € až do 85 % hodnoty nehnuteľnosti. Splatnosť môže byť 5 až 30 rokov a fixácia úrokovej sadzby sa dá zvoliť na obdobie 1 až 5 rokov. Najnižšia sadzba úroku je po využití zliav a pri 3 ročnom fixe 1,48 % ročne.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.