Na úveroch môžete ušetriť aj 2000€. Toto sú výhody, ktoré refinancovanie prinesie aj vám!

Publikované 11.04.2018 Tip | Finančný mix

Na úveroch môžete ušetriť aj 2000€. Toto sú výhody, ktoré refinancovanie prinesie aj vám!

Každému z nás sa môže z času na čas stať, že si zoberie nevýhodný úver. Či už ide o spotrebák z banky, rýchlu nebankovú pôžičku alebo neuvážené prečerpanie limitu na kreditnej karte. Na všetky nevýhodné úvery ale existuje riešenie, ktoré sa volá refinancovanie.

Ušetríte na úrokoch aj preplatení

Refinancovanie má zmysel najmä z finančného pohľadu, nakoľko jeho cieľom je predčasne splatiť nevýhodný úver z minulosti a nahradiť ho výhodnejšou aktuálnou pôžičkou. Práve úspora peňazí je tou prvou a najdôležitejšou výhodou refinancovania.

Ušetriť môžete nielen na znížení úrokovej sadzby, čiže na preplatení úveru, ale aj na mesačnej splátke. To so sebou prináša prirodzene úsporu pri celkovej sume, ktorú musíte veriteľovi vrátiť. Na preplatení úveru sa potom dá ušetriť napríklad aj tretina pôvodnej sumy úrokov.

Ak napríklad máte úver 7000 € z minulosti s úrokom 8 % a nová refinančná pôžička bude mať úrok len 5 %, môžete na splátke ušetriť aj 120 € ročne. Pokiaľ takto refinancujete napríklad až 3 úvery naraz s podobnými parametrami, ušetriť môžete pokojne aj niekoľko tisíc € len na nižšom úročení.

Spojíte si všetky úvery do jedného

S refinancovaním veľmi úzko súvisí aj konsolidácia úverov. Čo sa za týmto pojmom skrýva? Jednoducho povedané, ide o spojenie viacerých úverov do jedného, čiže sa nerefinancujte len jeden úver, ale refinancujete všetky, ktoré chcete.

Refinancovať sa dajú tieto typy pôžičiek a úverov:

  • spotrebné úvery z bánk
  • spotrebiteľské nebankové pôžičky
  • dlhy na kreditných kartách
  • dlhy na povolenom prečerpaní, čiže kontokorente
  • leasingy a splátkové úvery za auto

Namiesto viacerých splátok tak platíte len jednu, čo je druhá veľká výhoda. Platí totiž, že jeden úver a jedna splátka sa kontrolujú oveľa ľahšie, ako viacero úverov s rôznou splatnosťou počas mesiaca. Získate lepší prehľad, skôr ustriehnete termín splatnosti a znížite riziko omeškania, čiže ďalších dodatočných nákladov za penále či dokonca exekútora.

Získate viac peňazí v rozpočte

Či už budete refinancovať len jeden úver, alebo si predčasne splatíte viacero svojich starých dlhov, refinancovanie vám pomôže získať aj viac peňazí do vášho rodinného rozpočtu, čo je tretia jeho výhoda. Práve vďaka tomu si totiž môžete znížiť výšku mesačnej splátky.

Úspora sa realizuje najmä vďaka nižšej úrokovej sadzbe. Ak ste doteraz splácali staršiu nebankovú pôžičku 4000 € s úrokom napríklad 11 % ročne, pričom nový úrok bude v polovičnej výške, do ročného rozpočtu to môže priniesť pokojne aj niekoľko stoviek €.

Druhou možnosťou, ako ušetriť mesačne na splácaní úverov, je predĺženie splatnosti. Pokiaľ vám zostalo napríklad splatiť 5000 € z pôvodného úveru, ale musíte to splatiť len za dva roky, môžete si zobrať nový refinančný úver s dlhšou splatnosťou, čo tiež zníži výšku mesačnej splátky. Ušetrené peniaze sú znova len v prospech rodinnej peňaženky!

Skrotiť svoje dlhy môžete aj s Tatra bankou, teraz bez poplatku!

Ak je už reč o refinancovaní alebo konsolidácii viacerých úverov, netreba zabúdať na aktuálne ponuky. Tatra banka ponúka svoj refinančný úver v rámci najnovšej akcie bez poplatku za vybavenie a aj bez poplatku za novú kreditnú kartu.

Úver na refinancovanie môžete získať od 500 až do 30 000 Eur a so splatnosťou na 1 až 8 rokov. Banka v rámci aktuálnej akcie ponúka garantovaný úrok od 5,9 do 8,9 % p.a. a to počas celej doby splácania. K úveru je aj možnosť mimoriadnych splátok, vďaka ktorým môžete ešte viac ušetriť.

Refinančný úver z Tatra banky môžete použiť univerzálne a to na splatenie:

  • kreditných kariet
  • povolených prečerpaní, čiže kontokorentov
  • bankových spotrebných úverov
  • nebankových splátkových úverov
  • aj na splatenie lízingu

Okrem toho, že si vyplatíte všetky svoje staré dlhy, môžete si požičať aj nejaké finančné prostriedky navyše a to bezúčelovo. Požiadať o úver môžete dokonca aj z pohodlia domova cez internet. Cesta k refinancovaniu nebola nikdy jednoduchšia!

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.