Na Slovensku máme novú online banku

Publikované 23.01.2019 Aktualita| Finančný mix

Na Slovensku máme novú online banku

V novembri 2018 vstúpila do ostrej prevádzky nová online banka, 365 bank, ktorá je odštepným závodom Poštovej banky. Jej cieľom je byť klientom k dispozícii prostredníctvom jeho telefónu. Zabudnite na internetové bankovníctvo či klasické pobočky, s 365 bank vám stačí len mobil.

Prostredníctvom smartfónu a aplikácie 365 bank vybavíte všetko – od založenia účtu, cez jeho spravovanie až po možnosti sporenia. Banka ponúka aj program odmeňovania založený na cash back platforme za platby kartou.

Založenie a vedenie osobného účtu je bezplatné a je k nemu zároveň vydaná jedna platobná karta. Zaujímavosťou je, že karta je robená horizontálne, na rozdiel od štandardných kreditných a debetných kariet. Hotovosť je možné bezplatne vyberať cez sieť spriaznených bankomatov Poštovej banky a pošty, kde sa dá vybrať hotovosť kartou alebo mobilom (Google Pay) cez špeciálny POS terminál. Výbery z bankomatov cudzích bánk sú spoplatnené sumou 2,5 eura.

365 bank priniesla inovácie aj v prípade prihlásenia sa do účtu, ktoré je možné vykonať cez biometriu tváre, odtlačok prsta, alebo PIE kód. Práve PIE kód nie je u Slovákov až taký známy, o to viac je však zaujímavý. Ide o prihlásenie sa cez kód vyskladaný z emoji obrázkov. Niektoré emoji boli za týmto účelom navrhnuté špeciálne pre 365 bank.

TIP:

Založte si bezplatný účet u 365 bank

Mám záujem

Banka v súčasnosti neposkytuje možnosť prečerpania účtu, ani úverové produkty. Deklaruje však, že pracuje na tom, aby mohla klientom ponúknuť úverový produkt od polovice tohto roka.

Okrem bežného účtu ponúka sporenie s úrokovou sadzbou 0,365 % p. a. a špeciálny typ sporenia zvaný Syslenie, ktorý funguje automaticky. Ak sa klient rozhodne využívať produkt Syslenie, jeho platby sa zaokrúhľujú na základe vopred stanoveného pravidla a prebytočné peniaze mu odchádzajú na sporiaci účet. Úspory na Syslení sa do výšky 1500 eur úročia úrokovou sadzbou 3,65 % a zvyšok sadzbou 0,365 %.

Slovenský trh online bankovníctva sa tak po mBankFio banke rozšíril o ďalšieho hráča. Čas ukáže, či sa mu podarí presadiť a presvedčiť klientov, že osobná návšteva banky patrí do éry minulého storočia.