INSTUDY prináša finančne dostupné štúdium takmer pre každého

Publikované 24.10.2018 Novinka| Finančný mix

INSTUDY prináša finančne dostupné štúdium takmer pre každého

Poštová banka prichádza s unikátnym programom na podporu vzdelávania s názvom #INSTUDY. Na web stránke www.instudy.sk uvádza prehľad kvalitných zahraničných univerzít spolu s ich krátkou charakteristikou a s informáciami o nákladoch na štúdium na týchto školách.

Väčšina rodičov sa snaží pripraviť deťom finančný štart do života. Najčastejšie im mesačne odkladajú sumu 20 eur, a to buď v snahe zabezpečiť ich na štúdium, alebo bez konkrétneho účelu. Ak chcete svojho potomka skutočne peňažne zaistiť na obdobie návštevy vysokej školy doma či v zahraničí, mali by ste s tým začať hneď po jeho narodení. Ak budete financovanie štúdia plánovať dlhodobo, dokážete nasporiť dostatočnú sumu na to, aby nástup dieťaťa na univerzitu nenabúral váš rodinný rozpočet.

Program #INSTUDY prináša spolu s informáciami o univerzitách ponuku dvoch typov finančných produktov. Pre rodičov je určené „Sporenie na vzdelanie“, ktoré im dáva možnosť dlhodobého sporenia. Úroková sadzba je garantovaná počas celej doby, a to až do výšky 3,5 % p. a. Viazanosť je od 5 do 17 rokov a zriadenie aj vedenie sporenia je bez poplatku. Sporiť je možné už od 10 eur mesačne. Priamo na stránke www.instudy.sk je uvedená odporúčaná výška mesačného sporenia v závislosti od školy, ktorú rodič pre dieťa uprednostňuje. Suma sa mení podľa toho, či plánujete šetriť aj na školné, alebo len na výdavky spájané so štúdiom – ako sú ubytovanie, strava a pod.

Pre mladých, ktorí by chceli ísť študovať v blízkej dobe, je určená „Pôžička na vzdelanie“. Poštová banka im poskytne úver až do výšky 10 000 eur. Tento finančný produkt je určený pre ľudí vo veku od 18 do 26 rokov a jeho použitie je viazané na financovanie denného alebo diaľkového štúdia na Slovensku alebo v zahraničí. Pôžička je poskytnutá bez poplatkov, s úrokovou sadzbou 5,5 % p. a. a so splatnosťou 1 až 8 rokov.

Okrem finančných produktov sa Poštová banka rozhodla podporiť vzdelávanie aj grantovým programom „Nápad pre školy“. Je učený na rozširovanie vedomostí v oblasti finančnej gramotnosti na stredných a základných školách. Viac informácií je možné nájsť na web stránke www.napadpreskoly.sk.

NÁŠ TIP: 

Založte bezplatný účet v mBank a to priamo online z pohodlia domova. Založenie a vedenie účtu mKonto je zdarma a k dispozícii k nemu máte aj praktickú aplikáciu do mobilného telefónu.