Cetelem je už banka a bude ponúkať bežné a sporiace účty

Publikované 18.08.2016 Novinka | Sporenie

Cetelem je už banka a bude ponúkať bežné a sporiace účty

Známa nebanková spoločnosť Cetelem Slovensko sa stala od júla tohto roku bankou. Jediný akcionár banky, zahraničná BNP Paribas Personal Finance, má v pláne cez Cetelem osloviť nové skupiny klientov.

Cetelem sa stal bankou na základe cezhraničného zlúčenia, kedy sa spoločnosť Cetelem Slovensko a.s. cezhranične zlúčila s francúzskou bankou BNP Paribas Personal Finance, ktorá u nás podniká ako pobočka zahraničnej banky BPN Paribas Personal Finance SA. Cetelem však bude aj naďalej používať svoje obchodné meno, ktoré je na našom finančnom trhu už dlho známe.

Zmení sa niečo pre klientov?

/data/common/multimedia/images/photo_0162310911qopqjr.jpg

Pre existujúcich aj nových klientov prináša zmena nebankovky na banku určite veľa otázok. Asi najdôležitejšou je, či sa niečo zmení ohľadom minulých alebo aktuálne rozpracovaných zmlúv.

Pre existujúcich klientov zostávajú platné aj po dátume zlúčenia všetky dokumenty uzavreté v minulosti a nie je potrebné ich znova napríklad podpisovať. Nemenia sa ani spôsob a podmienky splácania úverov a ostávajú zachované tak kontakt a kontaktné údaje, ako aj platobné údaje (čiže číslo účtu IBAN a ostatné údaje). Infolinka nemení svoje číslo, k dispozícii bude aj klientská zóna na internete a samozrejme aj pobočky. Mení sa však adresa sídla.

Čo sa týka nových klientov, ktorí uzatvárali zmluvy k začiatku júla, tak títo klienti už mohli obdržať aj zmluvy s novými údajmi, avšak ani pre nich sa situácia v tomto smere nijako nemení. Všetky dokumenty uzavreté pred aj po dátume 1.7. sú platné a všetko zostáva v tomto ohľade „po starom“.

Oveľa zaujímavejší je ale pohľad do budúcnosti, pretože hoci Cetelem bude naďalej komunikovať s verejnosťou cez svoju pôvodnú značku, už to nebude len spoločnosť, kde je hlavným produktom pôžička, karta alebo nákup na splátky - portfólio sa totiž rozšíri.

Nové bankové služby a produkty

/data/hyperfinance.cz/multimedia/images/photo_0162310818wcdgkp.jpg

Obr.zdroj: Profimedia

Cetelem má v pláne začať poskytovať v blízkej budúcnosti najmä dva bankové produkty a to bežný bankový účet a sporiaci bankový účet. O tieto dva produkty je totiž všeobecne stúpajúci záujem a už aj súčasné banky vytiahli do boja o klienta práve nové a atraktívne podmienky pre tieto dva druhy bankových účtov.

Nová banka chce taktiež pokračovať vo svojich terajších produktoch a službách, čiže v poskytovaní úverov a spotrebiteľskom financovaní na rôzne účely. Je jasné, že Cetelem v tejto oblasti má na čom stavať a transformácia na banku mu umožní vstúpiť do konkurenčného boja ako plnohodnotný súper s ostatnými bankovými subjektmi.

Čo očakávame od novej banky?

  • trend, že Cetelem bude postupne zatraktívňovať svoju ponuku úverov a to tak, aby bol ku klientovi bližšie, ako doteraz
  • zároveň s tým po úvodnom prieskume záujmu zo strany verejnosti očakávame, že spustí aj poskytovanie bežného účtu a sporiaceho účtu - veríme, že to bude za ešte zaujímavejších podmienok, aké ponúka aktuálne konkurencia
  • hypotéky od novej banky v blízkej budúcnosti neočakávame a spoločnosť ich ani vo svojich vyjadreniach o budúcnosti nikde nespomína

Užitočný TIP pre Vás:

Ak by ste mali záujem, môžete si priamo u nás porovnať viaceré pôžičkyúčty a sporiace účty a zistiť, ktorý je pre vás najvýhodnejší. 

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.