Cestovné poistenie vás môže uchrániť od osobného bankrotu

Publikované 09.08.2018 Rada| Poistenie

Cestovné poistenie vás môže uchrániť od osobného bankrotu

Cena za lekárske ošetrenie sa v zahraničí môže vyšplhať aj na 20000 eur. Cestovať bez poistenia je preto pomerne veľký hazard. Čo všetko by malo dobre nastavené cestovné poistenie kryť a na čo si dať pozor?

Človeku sa občas stane, že v návale radosti z prichádzajúcej vytúženej dovolenky zabudne na dôležitý bod – zabezpečiť si dobré cestovné poistenie. Dobrou správou je, že dokúpiť sa dá kedykoľvek.

Online aj pomocou SMS

Takmer každá poisťovňa tento produkt ponúka aj online, sú dokonca aj také, ktoré vás poistia cez SMS-ku. Cena zväčša predstavuje len zlomok sumy, ktorú ste zaplatili za výlet.

Ja som opatrný, mne ho netreba

Mnohí si povedia, že si jednoducho dajú pozor. Avšak čo v prípade, že sa do nepríjemnej situácie nedostanete vlastnou vinou? Keď vám niekto skočí v bazéne na hlavu alebo ste kvôli inému nezodpovednému vodičovi účastníkom dopravnej nehody? Kompetentné úrady nebude zaujímať, že ste za to nemohli. Účty bude treba zaplatiť tak či tak.

Čo má obsahovať kvalitné cestovné poistenie?

Práve preto si treba dať na výbere pokrytých služieb záležať. Dobré cestovné poistenie by malo obsahovať:

  • Krytie liečebných nákladov a nákladov na prevoz na Slovensko

Ak sa vám stane úraz, poistenie by malo pokryť všetky náklady s ním spojené. Rovnako aj sumu za prevoz domov v prípade, ak sa pacient nemôže vrátiť podľa plánovaného programu.

  • Krytie poškodenia alebo odcudzenia batožiny

Častejšie než ku krádeži dochádza k zničeniu batožiny počas jej prepravy. Najmä pri ceste lietadlom dostávajú kufre riadne zabrať.

  • Krytie zodpovednosti za škodu

Nikto z nás nejde na dovolenku s úmyslom poškodiť niekomu inému zdravie alebo jeho majetok. No nehody sa, žiaľ, stávajú. Preto je vhodné byť chránený aj pre prípad takýchto situácií, v rámci ktorých by ste mali mať hradené aj právne služby.

  • Asistenčnú službu 24/7

Ak sa vám stane poistná udalosť, najlepšie je kontaktovať priamo vašu poisťovňu, ktorá vám poradí, ako v danej situácii postupovať. Práve na to slúži asistenčná služba, ktorá by mala byť k dispozícii nonstop.

  • Vysoké poistné limity

Samozrejme, poistka nekryje poistnú udalosť do neobmedzenej výšky. Informujte sa, do akého finančného stropu ste chránení.

  • Pripoistenia

Zvážte si, či bude stačiť základný balík, alebo vaša cesta vyžaduje aj pripoistenie. Bežné cestovné poistenie napríklad nekryje úrazy spôsobené pri nebezpečných a extrémnych športoch.

Pozor na výluky

Venujte vašu pozornosť aj tomu, čo v balíčku zahrnuté nemáte. Súčasťou výluk bývajú napríklad chronické ochorenia, ako aj odmietnutie preplatenia vzniknutých nákladov, ktoré vznikli pod vplyvom alkoholu.

Prajeme vám, aby vaša dovolenka prebehla bez nepríjemných zážitkov a vy ste cestovné poistenie využiť nemuseli. Ak už ale bude potrebné po týchto službách siahnuť, najviac vás poteší, keď celý účet namiesto vás zaplatí poisťovňa.