Black Friday je tu! Využite tie najväčšie zľavy a nakúpite doslova „za babku“

Publikované 23.11.2017 Akcia | Sporenie

Black Friday je tu! Využite tie najväčšie zľavy a nakúpite doslova „za babku“

Čierny piatok je populárnejší čoraz viac aj u nás. Deň, kedy sa obchodníci doslova predbiehajú v tom, kto dá väčšiu zľavu, je skvelá príležitosť, ako ušetriť! Na rozdiel od USA, odkiaľ tento „sviatok nakupovania“ pochádza, je priebeh výnimočného piatka u nás o niečo pokojnejší. Tento deň sa považuje obvykle za oficiálny začiatok predvianočnej nákupnej horúčky a najmä veľké obchodné reťazce ho využívajú na obrovské zľavy, bežne aj nad 50 %.

Kde nakúpite s najväčšími zľavami? Tu je zoznam obchodov

Zľavy až do 75 percent na zábavnú spotrebnú techniku? Úspora až 60 percent na bytovom textile s Vianočnými motívmi? Akcie až do 50 % na oblečenie a módu? Alebo zníženie cien na parfumy a vône až do 60 %? Toto všetko, vlastne ešte oveľa viac, ponúkajú aj slovenské obchody a reťazce. Napríklad známy internetový obchod Hej.sk prináša zľavy až do 80 % a k tomu možnosť úveru s 0 % navýšením. Všetky predajne s nábytkom Möbelix zas ponúkajú zľavu 15 % na celý nákup. Časovo obmedzený výpredaj bude mať od piatka až do nedele aj reťazec Metro, zaujímavé ceny na čiernu techniku ponúka napríklad aj elektrošpecialista Datart

A čo ďalší? Tu je prehľad obchodov, ktoré sa na Black Friday pripravili zaujímavými akciovými zľavami: 

Ak treba, môžete si aj požičať. Tentoraz sa to oplatí!

Jedno zo základných pravidiel dobrého úveru znie, že by ste si nemali požičiavať na krátkodobú spotrebu. Výnimkou sú nákupy na dlhodobejšiu spotrebu a najmä v prípade, že napríklad preplatenie pôžičky je nižšie, ako zľava na tovar, ktorý budete z úveru financovať.

Ak by ste chceli využiť napríklad online pôžičky, vďaka ktorým ušetríte čas a v konečnom dôsledku vďaka dlhodobo nízkym úrokom aj peniaze, môžete využiť náš porovnávač pôžičiek. K peniazom sa dostanete rýchlo, pohodlne a bez zbytočných otázok. Vybavte si úver hneď teraz a môžete využiť akcie Black Friday naplno!

História vo svete a u nás

Black Friday pochádza z USA, kde sa týmto pomenovaním označoval deň po Dni vďakyvzdania. Ak si však myslíte, že názov súvisel s obchodovaním alebo nebodaj mal niečo spoločné s krachom na Newyorskej burze v roku 1929, ste na omyle. Pomenovanie vzniklo podľa dopravného chaosu vo Philadelphii. Napriek tomu tu určitá spojitosť s obchodom existuje. V minulosti sa totiž hovorilo o termíne „dostať sa do čiernych čísiel“ pozitívne, nakoľko čierne čísla znamenali zisk. Prvá zmienka o tejto teórii sa objavila na začiatku 80. rokov a odvtedy sa Black Friday začal čoraz viac spájať s nakupovaním.

Prvý „Čierny piatok“ u nás začala spoločnosť Apple a to v roku 2011. Ďalšie roky sa začal tento trend udomácňovať najmä v oblasti elektroniky, počítačovej techniky, čiernej techniky a spotrebičov. Dnes už ponúkajú zaujímavé zľavy a výhodné ceny desiatky obchodov s rôznych oblastí a to vrátane veľkých obchodných reťazcov ako je Tesco či Lidl. V nich samozrejme nejde len o spotrebiče, ale napríklad aj o potraviny, ktoré dostať kúpiť za výnimočne výhodné ceny.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.