Bezúčelová pôžička: kde a za koľko ju získate

Publikované 30.05.2017 Novinka | Pôžičky

Bezúčelová pôžička: kde a za koľko ju získate

Záujem verejnosti ukazuje, že aj po novom roku je dopyt po úveroch značný. Čoraz obľúbenejšie sú pritom bezúčelové úvery.

Pod pojmom bezúčelová pôžička sa myslí každá pôžička, kde nie je potrebné dokladovať použitie finančných prostriedkov z nej. Môže ísť o malé pôžičky na niekoľko stoviek €, ale aj väčšie spotrebiteľské a spotrebné úvery. Tie menšie je možné získať aj bez dokladovania príjmu, no najnižší úrok získate spravidla len pri riadnom overení bonity.

Ako vám môže vychádzať bezúčelové pôžička?

Pozrite sa na nasledujúci príklad. Pán Emil by si chcel požičať menší úver do 500 € so splatnosťou najviac na 12 mesiacov. Tu je prehľad možností, ktoré odrážajú ponuku nebankových spoločností:

 

Výška splátky

RPSN  

Finzo

52,77 € / mesiac

48 %

Fair Credit*

9,14 € / týždeň

32,01 %

Profi Credit 

45,85 € / mesiac

19,61%

* Pôžička je kalkulovaná na 50 týždňov.

Náš druhý príklad sa zameriava už na väčší úver, takže oslovíme banky. Pani Mária si potrebuje požičať viac, konkrétne až 8 000 €, ktoré chce použiť najmä na rekonštrukciu bytu a niečo málo aj na dovolenku. Splatnosť by chcela presne 5 rokov. Toto je ponuka bezúčelových úverov, ktoré môže získať od bánk za nasledovných podmienok:

Poskytovateľ 

Výška splátky

RPMN

mBank

170 €

10,36 %

Sberbank

161,41 €

8,07 %

UniCredit Bank

171.56 €

11,16 % 

Ako nájsť najvýhodnejší bezúčelový úver? Naša kalkulačka vám pomôže

/data/common/multimedia/images/kalk.jpg

Ak chcete získať najlepšie možné podmienky vrátane nízkeho úroku, musíte si bezúčelové pôžičky dôkladne porovnať. Zahŕňa to tak porovnanie bánk, ako aj nebankoviek. Bezúčelové úvery majú vo svojej ponuke všetky banky, od SLSP, cez ČSOB, VÚB až po Tatra banku, ako aj viacero nebankových subjektov, Profi Credit, Home Credit a Fair Credit nevynímajúc.

Naše porovnanie bankových úverov vám ukáže, kde si môžete požičať a koľko. Bankové úvery sú istotou kedykoľvek, ale len vtedy, ak máte dostatočný príjem. Kto chce, nájde u nás aj porovnanie nebankových pôžičiek. To zahŕňa tak malé pôžičky, napríklad na 100 €, ako aj veľké úvery napríklad až do 6 000 €.

Pôžičky si nemusíte u nás len porovnávať, ale môžete si ich aj vybaviť. Áno, presne tak, priamo z pohodlia domova a cez internet. U nás máte záruku, že úver získate za rovnakých podmienok, ako keby ste oň požiadali osobne v danej banke či nebankovke, no zároveň je to pohodlnejšie a rýchlejšie. Využite aktuálne podmienky a akcie a získate pôžičku na čokoľvek už do pár minút!

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.