Aegon na Slovensku končí, kupuje ju NN Group

Publikované 05.09.2018 Novinka | Finančný mix

Aegon na Slovensku končí, kupuje ju NN Group

Vo štvrtok 16. 8. 2018 skupina NN Group oznámila, že kupuje Aegon v Slovenskej aj v Českej republike. Pre klientov sa zatiaľ nič nemení, zmena by mala nastať až v roku 2019.

K zlúčeniu oboch spoločností by malo dôjsť na konci prvého kvartálu 2019, následne zostane na trhu už len NN. Transakcia podlieha schváleniu regulátora a Protimonopolného úradu. Jej hodnota je 155 miliónov eur.

Aegon na Slovensku pôsobí v oblasti životného poistenia a druhého dôchodkového piliera. Podľa vyjadrení spoločnosti predaj nebude mať na jej klientov žiaden dopad, ceny aj podmienky produktov zostávajú rovnaké.

Klienti Aegonu sa v nasledujúcich mesiacoch môžu aj naďalej v otázkach ohľadom svojich zmlúv obracať na pobočky spoločnosti, kontaktovať Centrum služieb zákazníkom alebo svojho finančného sprostredkovateľa. V prípade zmeny v servise zmlúv budú klienti o tomto kroku vopred informovaní.

NN Group

Holandská spoločnosť NN Group vstúpila na slovenský trh životného poistenia v roku 1996 pod značkou Nationale-Nederlanden. Neskôr tu pôsobila pod názvom ING. V súčasnosti klientom poskytuje produkty a služby v oblasti životného poistenia, dôchodkov a investícií. NN Group pôsobí vo viac ako 18 krajinách sveta, stará sa o 15 miliónov zákazníkov a má viac ako 12000 zamestnancov.

NÁŠ TIP: 

Založte bezplatný účet v mBank a to priamo online z pohodlia domova. Založenie a vedenie účtu mKonto je zdarma a k dispozícii k nemu máte aj praktickú aplikáciu do mobilného telefónu.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.