10 tipov na vianočné darčeky na poslednú chvíľu!

Publikované 20.12.2017 Aktualita | Banky

10 tipov na vianočné darčeky na poslednú chvíľu!

Blížia sa Vianoce, sviatok, ktorý je ideálny pre potešenie seba aj obdarovanie svojich blízkych. Pozrite sa na darčeky, ktoré spravia radosť, veľa nestoja a sú originálne!

Kurz alebo školenie

Chceli by ste sa vy alebo váš známy naučiť cudzí jazyk, maľovať, jazdiť na koni, tancovať či plávať? Alebo ešte niečo viac, napríklad bojové umenia? V takom prípade je ideálnym darčekom kúpa kurzu či školenia. Výber je viac než bohatý a takýto darček poteší najmä preto, že môže trvať dlhšiu dobu, pokojne aj niekoľko mesiacov.

Členstvo v záujmovom klube alebo centre

Obdobou kurzu môže byť členstvo v nejakom krúžku, klube alebo centre. Dobrým príkladom je napríklad členstvo v golfovom alebo jazdeckom klube, prípadne celoročné predplatné napríklad do posilňovne alebo fitness centra. Ak sa k tomu pridá benefit napríklad v podobe niekoľkých lekcií od profesionálneho trénera, bude radosť ešte väčšia!

Vstupenky na podujatie

Kúpiť vstupenky na koncert, do opery alebo výstavu vôbec nie je tak fádny a tuctový darček, ako si myslíte. Navyše, radosť sa môže stupňovať, pretože najprv sa človek teší v momente, keď vstupenky dostane a následne sa môže tešiť až do dátumu konania akcie. Ak ide o darček pre workoholika, môžete mu kúpiť vstupenky na nejakú odbornú konferenciu!

Výlet

Ani výlety ešte nie sú „out“, no tu už treba počítať s väčšou investíciou, aj keď závisí samozrejme od toho, o aký výlet pôjde a pre koľko ľudí má byť. Skvelou možnosťou je kúpiť víkend v nejakej európskej metropole, prípadne, ak chcete dopriať obdarovanému ešte krajší zážitok, môže ísť o exotický výlet za hranice Európy.

Vlastný portrét

Vôbec nemusíte byť egomaniak, ak sebe alebo niekomu blízkemu podarujete portrét namaľovaný profesionálnym umelcom. Nemusí to byť ani také drahé a navyše, pôjde o dokonalé prekvapenie. Stačí totiž len niekoľko fotiek a maliar vie namaľovať pokojne aj rodinnú fotografiu pred kozubom!

Kvalitný spánok

Darček z tejto oblasti je mimoriadne praktický a buďte si istí, že ho naozaj nemožno doceniť. Podarovať niekomu napríklad kvalitný matrac, zdravotný vankúš, ľahkú a pritom teplú prikrývku a k tomu luxusnú posteľnú bielizeň je naozaj na nezaplatenie. Stačí zopár nocí a obdarovaný vás vychváli až do nebies.

Celoročné upratovanie

Synonymom pohodlnosti a originality pri výbere vianočného darčeka je podarovanie celoročného upratovania. Nemáme na mysli pochopiteľne, aby ste niekomu celý rok upratovali vy osobne. V dnešnej dobe upratovacích firiem, záhradníkov a rôznych „hodinových manželov“ ale môžete pokojne takýto darček namixovať na mieru.

Rozšírenie bežného TV

Aj z 5 ročného LCD televízora je možné spraviť SMART TV. Stačí k nemu dokúpiť len tzv. mini PC vo veľkosti platobnej karty či väčšieho USB kľúča, ktoré sa k televízoru pripoja pomocou USB portu a HDMI káblu. Internet, prehrávanie Youtube, pozeranie mailov a surfovanie na TV je skvelý darček, ktorý naozaj nestojí veľa peňazí.

Robotický vysávač

Pohodlný, originálny aj praktický darček je robotický vysávač do domácnosti. Najlacnejšie modely stoja okolo 300 €, tie lepšie aj dvojnásobok, ale oplatia sa. Doživotne sa oslobodiť od nudného vysávania, do ktorého sa nikdy nikomu z celej rodiny nechce? Čo iné, ak nie robotický vysávač, je snom každého z nás?

Inteligentná domácnosť

Najnovším trendom, ktorý sa spomína dnes skoro všade, sú inteligentné a SMART funkcie do domácnosti. Doprajte sebe či rodine inteligentnú domácnosť už tieto Vianoce! Môže ísť o SMART svietidlá, vypínače alebo zásuvky, ale tiež aj o ovládanie kúrenia, klimatizácie alebo záhradného postreku cez telefón!

NÁŠ TIP: Ak sú niektoré darčeky „cez váš rozpočet“, pokojne si ich môžete kúpiť aj po Vianociach. V čase výpredajov a zliav máte šancu získať ich oveľa lacnejšie. Ak bude treba, môžete si na ne dokonca aj požičať špeciálnu Vianočnú pôžičku. Užívajte si Vianoce, splácať môžete aj neskôr!

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.