Hypotéka od VÚB banky

Hypotéka na bývanie

VÚB Hypotéka patrí medzi štandardné bankové hypotekárne úvery a úvery na bývanie. Podľa typu úveru je možné využiť peniaze na kúpu, stavbu, rekonštrukciu aj modernizáciu nehnuteľnosti, prípadne na splatenie starej a menej výhodnej hypotéky alebo aj na čokoľvek iné. Úver patrí medzi hypotéky s najnižším úročením na trhu, čo dokazujú aj porovnanie a výpočet cez hypotekárnu kalkulačku. Pre mladých do veku 35 rokov sa dá získať s ešte výhodnejším úrokom.

Časté otázky

Kto môže získať hypotéku?

Hypoúver je dostupný pre každého žiadateľa vo veku od 18 rokov, ktorý je občanom Slovenskej republiky, prípadne je cudzím štátnym príslušníkom s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky alebo v zahraničí. Podmienkou je samozrejme mať dostatočný príjem, dostatočnú bonitu a nehnuteľnosť na ručenie úveru.

Je potrebné preukazovať, ako bol úver použitý?

Nie vždy, napríklad pri bezúčelovej americkej hypotéke nemusíte banke vôbec predkladať potvrdenia o použití finančných prostriedkov z úveru. Pri klasickej účelovej hypotéke na bývanie, refinančnej hypotéke a hypotéke pre mladých banka môže vyžadovať takéto dokladovanie.

Ako to je s mimoriadnymi splátkami a predčasným splatením?

Mimoriadne splátky sú do výšky 20% z úveru raz do roka bez poplatku, inak treba počítať s poplatkom do 1% zo splácanej časti úveru. Čiastočné alebo úplné predčasné splatenie je možné pri výročí fixácie bez poplatku bez ohľadu na výšku takejto predčasnej splátky.

Aké sú podmienky hypotéky pre mladých?

Ak chcete získať zvýhodnenú hypotéku pre mladých ľudí aj s podporou od štátu, musíte mať ako žiadateľ najviac 35 rokov a výška príjmu nesmie presiahnuť 1,3 násobok priemernej mesačnej nominálnej mzdy v národnom hospodárstve.

Na čo všetko sa dá úver použiť?

Podľa toho, aký druh hypotekárneho úveru si zvolíte, môžete peniaze použiť na bývanie, ale aj na iné účely. Účelová hypotéka vo VÚB je určená na kúpu, stavbu a rekonštrukciu nehnuteľnosti, refinančná na refinancovanie starej a menej výhodnej hypotéky, a americká hypotéka sa dá použiť na čokoľvek.

Referencia

"Uvažovali sme s manželom dlhšiu dobu o tom, že by sme si kúpili vlastné bývanie a opustili prenájom. Vďaka VÚB hypotéke sa nám to podarilo bez väčších problémov a navyše - vybaviť sme si ju mohli online z pohodlia domova. Úrok aj ostatné podmienky boli na veľmi dobrej úrovni a to nebola ani žiadna špeciálna akcia. Táto hypotéka sa určite oplatí."

Ivana S., 33, Bratislava

Hodnotenie: 5/5

Mám záujem

O spoločnosti Všeobecná úverová banka

Všeobecná úverová banka

Všeobecná úverová banka je druhou najväčšou bankou na Slovensku. Vznikla v roku 1990 a za celé svoje pôsobenie si získala dôveru tisícok klientov. Vo svojej ponuke má veľké množstvo služieb. Najčastejšie ide o vedenie účtov, poskytovanie hypotekárnych úverov či investovanie. Vďaka dcérskym spoločnostiam sa orientuje aj na dôchodcovské sporenie a lízing. 

VÚB je tu so svojou ponukou pre úplne každého. Okrem fyzických osôb sa orientuje aj na právnické. Zaujímavosťou môže byť privátne bankovníctvo pre exkluzívnych klientov. To so sebou nesie veľké množstvo výhod.